top of page

ÖZEL AMAÇLI TEST SİSTEMLERİ & ÜRETİM DOĞRULAMA FİKSTUR TASARIM VE ÜRETİMİ

IMESTEK SAVUNMA, Çeşitli müşteriler için müşteri spesifikasyonlarına göre özel

Test program setleri, test koşma ve raporlama faaliyetlerini birbirine entegre şekilde gerçekleştirme yeteneklerine sahiptir. Oluşturulan yapı ile test altındaki ürünün tüm test gerekleri tek bir platformda ve otomatik olarak test edilebilmektedir.

 Özel TPS geliştirme faaliyetleri, dokümantasyon ve tasarım şirketimiz tarafından yapılmaktadır.

​Endüstrinin çeşitli kollarında uzun yıllar boyunca çalışarak elde ettiği tecrübe ve bilgi birikimi sayesinde Özel Test Ekipmanları tasarımında ve montajında iddialı bir konumdadır.İhtiyacınız olan test düzenekleri ile ilgili temel gereksinimlerinizi bize iletmeniz durumunda ekibimiz bu gereksinimleri kapsayan ve hem perfromans hem de maliyet açısından en uygun sistemi, elektronik / mekanik / yazılım gibi tüm bileşenleri ile tasarlamak için hazırdır.

Tüm montajlar için bir test planı oluşturulur ve test tamamlandığında bir test raporu düzenlenir. Ek olarak, personellerimizin IPC/WHMA-A-620 Eğitimleri sayesinde, en iyi uygulamalar konusunda güncel bilgi sahibi olmalarını sağlamaktayız.

Size nasıl "tam doğru" bir çözüm sunabileceğimize dair ek bilgi için lütfen bugün

IMESTEK SAVUNMA ile iletişime geçin.

Tam Uyum Sağlıyoruz:

IPC-A-610 Rev. D

IPC/WHMA-A-620 Rev. A

J-STD-001D

ÖZEL AMAÇLI TASARIM VE TERSİNE MÜHENDİSLİK ÇALIŞMALARI

Son kullanım askeri, tüketici veya endüstriyel alanda olsun, MIL-STD'lere göre tasarım yapılmasına karar verildikten sonra, bir sonraki adım ayrıntılı bir ürün profili geliştirmek ve standartlardan hangisinin uygulanacağına - ve nasıl, temelli olarak karar vermektir. kullanım amacına göre. Spesifik gereksinimlerin sayısı fazladır ve darbe, yağmur, nem, mantar, termal şok, silah ateşi şoku, kum ve toz girişi, asidik atmosfer, düşük basınç, daldırma, patlayıcı atmosfer gibi bir dizi seçeneği kapsar. . Bu gereksinimler askeri bir ürün için gerekli olabilirken, ticari bir ürün için yalnızca birkaçı geçerli olabilir. Belirli standartlar ve testler, başarılı bir tasarımın elde edeceği beklentiyi baştan belirlemek için tasarım sürecinin başlarında bir ürün gereksinimleri belgesi ile tanımlanmalıdır. İlgili parametreler ve ilgili standartlar, bir ürün için tasarım yaklaşımını tanımlayacaktır. MIL-STD'ler, kullanılabilecek malzemeleri ve bileşenleri etkileyebilir. Belirli OTS (kullanıma hazır) bileşenleri, özellikle elektronikler, MIL-SPEC sertifikasına sahiptir. MIL-SPEC donanımı genellikle askeri ürünlerde yaygın olarak kullanılan standart boyutlara ve kaplamalara uygun olacak ve bir dizi yaygın MIL-STD'yi geçmek için geliştirilecektir. Performans düzeyine bağlı olarak, konektörler ve bileşenler, derecelendirilmemiş bileşenlerden önemli ölçüde daha pahalı olabilir.

Cihazın belirli standartları karşılayıp karşılamadığını değerlendirmek için, seçilen standartlarla (cihaz profilinde tanımlandığı gibi) MIL-STD-810 ile ilişkili protokoller izlenerek test edilmelidir. Bu test, gerçek ürün üzerinde veya üretime eşdeğer malzeme ve montajlı bir prototip üzerinde yapılmalıdır. Test dahili olarak yapılabilir, ancak bağımsız oldukları ve ayrıca kalibre edilmiş test ekipmanlarına sahip oldukları için üçüncü taraf test tesisleri yaygın olarak kullanılır. Teorik olarak, tasarım sürecinde MIL-STD-810'dan gelen testlerden birini karşılamaya yönelik bazı hükümler sağlandığı sürece, herhangi bir ürün "MIL-SPEC'e göre tasarlandığını" iddia edebilir. Savunma Bakanlığı ekipmanı dışında, MIL-SPEC uygunluk sertifikası yoktur. MIL-SPEC çok şey ifade edebili. Daha bilgilendirici bir iddia "MIL-STD 810F Metod 509 Tuz Sisi ile uyumludur" olacaktır, ancak bu tür bir özgüllük çok nadiren görülür.

bottom of page