top of page
TA20200017_NORM_UST_adobespark.png

Yıllar boyunca edindiğimiz savunma sanayi alanındaki uzmanlık, günümüzün estetik, ergonomi, işlevsellik, fiyatlandırma ve zamanlama gibi çeşitli tasarım zorluklarının çözümüne hızla odaklanmama olanak tanır.İMESTEK SAVUNMA, geniş bir yelpazede yaratıcı her müşterinin belli ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre özelleştirilebilen çeşitli Otomasyon, PLC, PCB, Gömülü Yazılım ve Ürün yerlileştirme gibi hizmetler sunuyor.uz. Fikirlerinizi geliştirmek ve onları dünya standartlarında özgün tasarımlara ve pazarlanabilir ürünlere dönüştürebilir ve izlenebilir bir dokümantasyon ile birlikte ürünlerinizi teslim etmekteyiz.

Amacımız, insanların hayranlık duyacağı yeni ürünler tasarlamaktır. Bize ulaşın ve aradığınız Elektronik Tasarım çözümünü birlikte nasıl bulacağımızı konuşalım.

MIL-SPEC TASARIM

Son kullanım askeri, tüketici veya endüstriyel alanda olsun, MIL-STD'lere göre tasarım yapılmasına karar verildikten sonra, bir sonraki adım ayrıntılı bir ürün profili geliştirmek ve standartlardan hangisinin uygulanacağına - ve nasıl, temelli olarak karar vermektir. kullanım amacına göre. Spesifik gereksinimlerin sayısı fazladır ve darbe, yağmur, nem, mantar, termal şok, silah ateşi şoku, kum ve toz girişi, asidik atmosfer, düşük basınç, daldırma, patlayıcı atmosfer gibi bir dizi seçeneği kapsar. . Bu gereksinimler askeri bir ürün için gerekli olabilirken, ticari bir ürün için yalnızca birkaçı geçerli olabilir. Belirli standartlar ve testler, başarılı bir tasarımın elde edeceği beklentiyi baştan belirlemek için tasarım sürecinin başlarında bir ürün gereksinimleri belgesi ile tanımlanmalıdır. İlgili parametreler ve ilgili standartlar, bir ürün için tasarım yaklaşımını tanımlayacaktır. MIL-STD'ler, kullanılabilecek malzemeleri ve bileşenleri etkileyebilir. Belirli OTS (kullanıma hazır) bileşenleri, özellikle elektronikler, MIL-SPEC sertifikasına sahiptir. MIL-SPEC donanımı genellikle askeri ürünlerde yaygın olarak kullanılan standart boyutlara ve kaplamalara uygun olacak ve bir dizi yaygın MIL-STD'yi geçmek için geliştirilecektir. Performans düzeyine bağlı olarak, konektörler ve bileşenler, derecelendirilmemiş bileşenlerden önemli ölçüde daha pahalı olabilir.

Cihazın belirli standartları karşılayıp karşılamadığını değerlendirmek için, seçilen standartlarla (cihaz profilinde tanımlandığı gibi) MIL-STD-810 ile ilişkili protokoller izlenerek test edilmelidir. Bu test, gerçek ürün üzerinde veya üretime eşdeğer malzeme ve montajlı bir prototip üzerinde yapılmalıdır. Test dahili olarak yapılabilir, ancak bağımsız oldukları ve ayrıca kalibre edilmiş test ekipmanlarına sahip oldukları için üçüncü taraf test tesisleri yaygın olarak kullanılır. Teorik olarak, tasarım sürecinde MIL-STD-810'dan gelen testlerden birini karşılamaya yönelik bazı hükümler sağlandığı sürece, herhangi bir ürün "MIL-SPEC'e göre tasarlandığını" iddia edebilir. Savunma Bakanlığı ekipmanı dışında, MIL-SPEC uygunluk sertifikası yoktur. MIL-SPEC çok şey ifade edebili. Daha bilgilendirici bir iddia "MIL-STD 810F Metod 509 Tuz Sisi ile uyumludur" olacaktır, ancak bu tür bir özgüllük çok nadiren görülür.

bottom of page